71V35761S166PFGI
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
71V35761S166PFGI
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 4.5Mbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : Parallel
Write Cycle Time - Word, Page : -
Supplier Device Package : 100-TQFP (14x14)
Memory Type : Volatile
Mfr : IDT, Integrated Device Technology Inc
Clock Frequency : 166 MHz
Voltage - Supply : 3.135V ~ 3.465V
Access Time : 3.5 ns
Package / Case : 100-LQFP
Memory Organization : 128K x 36
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Technology : SRAM - Synchronous, SDR
Base Product Number : 71V35761S
Memory Format : SRAM
Description : IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Contact Now
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 4.5Mbit Parallel 166 MHz 3.5 ns 100-TQFP (14x14)